Stara mapa/plan POZNAŃ (1929r) - reprint

Nowy produkt

Plakat na ścianę w formie starej mapy/planu miasta Poznania z 1929r

Mapa poddana cyfrowej rekonstrukcji przez naszą pracownię. Oryginalna kolorystyka. Doskonała jakość druku, na półmatowym papierze premium o gramaturze 170g/m2. Głęboka czerń, szarości i odcienie kolorów ekologicznego tuszu pigmentowego. Różne wymiary wydruków.

Cena nie obejmuje ramy.

Więcej szczegółów

49,00 zł brutto

  • 50cm x 70cm
  • 60cm x 80cm
  • 70cm x 100cm

Opis

LokalizacjaWarszawa

Więcej informacji

Plakat na ścianę w formie starej mapy/planu miasta Poznań z 1929r

Plakat/plan miasta Poznania wydany z okazji Powszechnej Wystawy Krajowej w 1929r. 

W 1929 roku, od 16 maja, przez 138 dni w Poznaniu odbywała się Powszechna Wystawa Krajowa. Zorganizowano ją z okazji dziesięciolecia odzyskania niepodległości, aby zaprezentować dorobek odrodzonego państwa. 
Cała wystawa zajmowała obszar 65 ha podzielony przez istniejące, ogólnodostępne ulice na pięć ogrodzonych sektorów, które połączono kładkami przerzuconymi ponad ulicami. Ekspozycja miała w założeniu przedstawić całość polskich osiągnięć, zarówno gospodarczych, jak i kulturalnych oraz organizacyjnych.
Korzystano z infrastruktury MTP (które nie odbyły się w 1929r) oraz wybudowano nowe budynki: dzisiejsze Collegium Chemicum, Collegium Anatomicum, DS Hanka oraz największy w ówczesnej Polsce hotel – Hotel Polonia (dziś Specjalistyczny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego).
Emanuel Evain, deputowany z Paryża w dzienniku Le Figaro: napisał: „Poznań to definitywne zmartwychwstanie Polski, to cudowny rozkwit polskiego geniuszu, to zadatek jej rozwoju na przyszłość”.

Mapa doskonale sprawdzająca się jako plakat do dekoracji ścian zarówno w nowoczesnym jak i klasycznym wnętrzu. W odpowiedniej ramie mapa doda również smaku we wnętrzach w stylu kolonialnym. Doskonała jako prezent.

Mapa została poddana cyfrowej rekonstrukcji przez naszą pracownię, bez utraty historycznego charakteru mapy. Oryginalna kolorystyka. 

Doskonała jakość druku i odwzorowywania kolorów, na półmatowym papierze premium o gramaturze 170g/m2. Głęboka czerń, szarości i odcienie kolorów tuszu pigmentowego odpornego na działanie UV. 

Cena nie obejmuje ramy. 

Możliwość indywidualnego dopasowania rozmiarów mapy (z zachowaniem proporcji oryginału).

Produkty powiązane