Plakat fotografia - POZNAŃ / KATEDRA / 1939r

Nowy produkt

Plakat w formie fotografii - POZNAŃ, budynek Katedry z 1939r.

Doskonała jakość druku, na półmatowym papierze premium o gramaturze 170g/m2. Głęboka czerń, szarości i odcienie brązowej tinty tuszu pigmentowego. Plakaty opisane: Poznań, Katedra, 1939r. Duży format.

Cena nie obejmuje oprawy.

Więcej szczegółów

34,00 zł brutto

  • 50cm x 70cm

Opis

LokalizacjaPoznań

Więcej informacji

Plakat na ścianę - fotografia POZNAŃ / Katedra / 1939r

Poznań, stolica Archidiecezji Poznańskiej, jest rok 1939, świat stoi u progu II wojny światowej. W tym czasie powstaje fotografia Katedry pw. Apostołów Piotra i Pawła. Nikt nie przypuszcza, że budynek zostanie poważnie zniszczony podczas wojny w czasie walk o Ostrów Tumski, a odbudowany nie będzie juz wyglądał tak samo. Zmiany w odniesieniu do obecnego stanu Katedry odnoszą się głównie do elewacji. Pożar w dniu 15 lutego 1945r odsłonił gotyckie elementy budynku i po wojnie podjęto decyzję o regotyzacji budynku.

Nasza pracownia opracowała plakat na ścianę z wykorzystaniem przedwojennej fotografii Katedry Poznańskiej. Fotografia została poddana retuszowi cyfrowemu, który polegał na usunięciu załamań, dużej brązowej plany na śrdoku fotografii i ubytków krawędzi. Nie wpłynęło to na historyczny charakter zdjęcia.  Plakaty wydrukowane są na satynowym papierze o gramaturze co najmniej 170g/m2. Dzięki zastosowaniu ekologicznego tuszu pigmentowego wydruk nie blaknie, nie rozmywa się, jest odporny na promienie UV.

Opis fotografii: Poznań / Katedra / 1939r

Format 50cm x 70cm.

Możliwość zmiany formatu.

Cena nie obejmuje ramy.

(z przyczyn technicznych i z dbałości o szczegóły, nie drukujemy plakatów mniejszych niż 40x50cm).

Produkty powiązane